Rodzaje paralizatorów

Obecnie nie tylko policja i służby mundurowe mogą w swoim oporządzeniu posiadać różnego rodzaju sprzęt, za pomocą którego będzie można obronić się przed napastnikiem. Taki sprzęt jak paralizatory dostępny jest także dla osób cywilnych, które nie mając żadnych problemów z prawem mogą zakupić go w jednym z wielu sklepów.

Paralizator bez zezwolenia

Prawie każda osoba miała chociaż raz okazję widzieć jak wygląda prawdziwy policyjny paralizator. Jest to bardzo niepozorny sprzęt, który potrafi jednak powalić na ziemię nawet najbardziej opornego napastnika. Policja, straż miejska i wiele innych służb są często wzywane do pijanych i agresywnych osób i użycie paralizatora jest wtedy bardzo zasadne. Służy on do obezwładnienia tych, które chcą zaatakować policjanta, a ten nie zawsze może użyć broni kiedy sytuacja tego do końca nie wymaga.

Paralizatory na odległość

Dobrej jakości paralizator potrafi posłać wiązkę nawet z kilku metrów i powalić napastnika na ziemię. Oczywiście paralizator bez zezwolenia, który może zakupić w sklepie każdy obywatel naszego kraju nie jest tak skuteczny jak ten, który posiada policja. Jest on nieco słabszy w działaniu, ale pozwala poczuć się dużo bardziej komfortowo. Osoby kupujące paralizator w sklepach stacjonarnych bądź przez internet jako powód podają najczęściej obawę o własne zdrowie, oraz o zdrowie swojej rodziny.

Rosnąca przestępczość

Paralizatory na odległość są coraz bardziej popularne ze względu na częstsze rozboje i przestępczość zarówno na polskich jak i innych ulicach. Ludzie dużo podróżują i mają okazję stykać się na co dzień w komunikacji, parkach i wielu innych miejscach z osobami, które nie sprawiają wrażenia godnych zaufania. Posiadania pod ręką paralizatora działa uspokajająco i daje poczucie większego bezpieczeństwa.

Sposób działania

Oczywiście kiedy zakupimy już paralizator warto zapoznać się w 100% z jego działaniem aby nie zrobić sobie i swoim bliskim krzywdy. Fakt, że jest to sprzęt dostępny bez zezwolenia może nieco uśpić czujność niektórych osób i sprawić, że nie będą wystarczająco uważne. Paralizator można najczęściej zakupić pod postacią różnych przedmiotów, tak by nie wzbudzał on podejrzeń postronnych osób i ich nie stresował.

Redakcja