Najpopularniejsze rodzaje masażu – co wybrać na początek?

Regularne korzystanie z masaży staje się w naszym społeczeństwie powszechnym zwyczajem, z korzyścią dla zdrowia i samopoczucia osób, które się im poddają. Jednocześnie na rynku pojawiają się wciąż nowe usługi, oferujące egzotyczne, nieznane wcześniej typy masażu. Jaki masaż można polecić osobie, która chce się przekonać, czy to dla niej?

Standardowy masaż klasyczny

Ten typ masażu należy do najczęściej praktykowanych zarówno przez amatorów, jak i wykwalifikowanych profesjonalistów, pracujących w miejscach w rodzaju znanego salonu masażu w Warszawie. Wykonuje się go często ze względu na konkretne wskazania lekarskie, ale masaż klasyczny to także idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują odprężenia.

Masaż klasyczny już po pierwszym zabiegu łagodzi przewlekłe napięcia mięśniowe, poprawia ruchomość ścięgien i stawów, a także pozytywnie oddziałuje na psychikę. Ważne przy tym, by był wykonywany przez przeszkolonego masażystę bądź fizjoterapeutę. Nieznajomość anatomii w tym przypadku może zdecydowanie zaszkodzić, doprowadzając nawet do kontuzji.

Relaksujący masaż Shiatsu

Ten tradycyjny japoński masaż składa się z szeregu technik manualnych, obejmujących zróżnicowane formy nacisku określonych punktów ciała. Jest on obecny w polskich salonach piękności czy SPA już od dłuższego czasu – każdy renomowany salon masażu w Warszawie czy innych większych miastach kraju bez problemu zaoferuje nam tę usługę.

Choć Shiatsu bywa wybierany głównie ze względu na swoje właściwości relaksacyjne, za jego technikami stoi rozbudowana teoria energetycznej budowy organizmu. W myśl niej uciskane w toku masażu punktu stanowią miejsca, w których potrzebne jest odblokowanie przepływu energii życiowej. Gdy blokady zostaną usunięte, do organizmu wraca zdrowie, a różne typy przewlekłych dolegliwości mają ustępować

Chiński masaż bańkami

Historia rozpowszechnienia tego rodzaju masażu jest o tyle ciekawa, że praktyki związane ze stawianiem baniek dotarły na tereny Polski o wiele wcześniej, niż większość innych terapii orientalnych. Przez wiele osób są one postrzegane wręcz jako rodzima tradycja lecznicza, bez świadomości, że to właśnie Chiny są ich kolebką.

Obecnie masaż bańkami jest uważany za jedną z lepszych dróg prowadzących do pozbycia się cellulitu, a żaden dobry salon masażu w Warszawie nie może narzekać na brak chętnych na te zabiegi. W przeciwieństwie do stawiania baniek, które możemy pamiętać z czasów dziecięcych przeziębień, masażu bańka nie wykonuje się za pomocą przedmiotu wykonanego ze szkła – byłoby to dosyć niebezpieczne. Zamiast tego stosowane są tutaj bańki gumowe lub silikonowe.

Redakcja