Na czym polega liposukcja laserowa brzucha i podbródka?

Liposukcja laserowa jest nowoczesnym i mało inwazyjnym zabiegiem. Jego najbardziej istotnym celem jest zredukowanie tkanki tłuszczowej, a także odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wiązka lasera ma zdecydowanie więcej dobroczynnych właściwości niż mogłoby się wydawać.

Na czym dokładnie polega liposukcja laserowa?

W największym możliwym uproszczeniu liposukcja laserowa polega na właściwym wprowadzeniu pod skórę światłowodu lasera, zadaniem promienia będzie bowiem rozbijanie komórek tłuszczowych. W ten sposób nie tylko ich zawartość przyjmie płynną postać, ale również zostanie uwolniona. Następnie w zależności od ilości może zostać naturalnie wydalona z organizmu lub odessana. Warto również zdawać sobie sprawę, że liposukcja laserowa przeprowadzana jest po wykonaniu miejscowego znieczulenia.

Czas trwania omawianego zabiegu jest uzależniony od partii ciała. W zdecydowanej większości przypadków waha się od 1 do 2 godzin. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że jednorazowo możliwe jest usunięcie maksymalnie 500 ml tkanki tłuszczowej. Kolejną niezwykle istotną informacją jest fakt, że światło lasera nie działa tylko i wyłącznie na komórki tłuszczowe, ale również na fibroblasty, które produkują kolagen. Zabieg pozwala zatem skórze wrócić do elastyczności sprzed usunięcia tłuszczu.

Laserowa liposukcja brzucha

Należy zdawać sobie sprawę, że jednym z najczęściej wykonywanych tego rodzaju zabiegów jest laserowa liposukcja brzucha. Trzeba zdawać sobie sprawę, że tkanka tłuszczowa w tym obszarze dla bardzo dużej liczby ludzi jest niezwykle trudna do spalenia. W takich sytuacjach doskonałą opcją może być wykorzystanie odessanych komórek tłuszczowych do wypełnienia twarzy, pośladków czy piersi. Rezultatem nie będzie zatem tylko i wyłącznie powiększenie, ale również odmłodzenie i ujędrnienie.

Liposukcja laserowa podbródka

Liposukcja laserowa podbródka jest bezpieczną metodą na odsysania tkanki tłuszczowej, która jest alternatywą dla tradycyjnej chirurgicznej metody. Warto zaznaczyć, że zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Zabieg rekomendowany jest przede wszystkim osobom, które mają problem z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w okolicach brody. Dzięki liposukcji nie tylko poprawia się owal twarzy, ale jest również zdecydowanie lepiej wymodelowany. Warto zdawać sobie sprawę, że część osób ma genetyczną predyspozycję do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka.

Redakcja