Urodziny dla dzieci – 3 warianty organizacji

Gdy wielkimi krokami nadchodzą urodziny dziecka, rodzice zastanawiają się, jak tym razem zorganizować imprezę swojej pociechy. Opcji na stworzenie wymarzonego przyjęcia dla malucha jest dziś bardzo wiele.

Zabawa poza domem

Od kilkunastu lat ogromnym zainteresowaniem osób, które chcą urządzić urodziny dla dzieci, cieszą się różnorodne miejsca przystosowane do organizacji tego typu przyjęć. Zazwyczaj to klasyczne sale zabaw czy parki rozrywki, gdzie po dokonaniu rezerwacji i ustaleniu szczegółów (data, liczba gości, scenariusz imprezy) można świętować ten ważny dzień w życiu malucha.

Impreza poza domem ma swoje zalety – stąd też popularność takiej opcji. Rodzice muszą oczywiście wnieść określoną opłatę, ale za to nie martwią się już o nic więcej. Poza rozdaniem zaproszeń gościom i ewentualnym dostarczeniem paru drobiazgów całą resztę przygotowują pracownicy lokalu.

Urodziny domowe

Nim sale zabaw stały się popularne, urodziny dla dzieci (Częstochowa) organizowano w domu. Również dziś część rodzin wybiera właśnie taką opcję. Przyjęcie we własnym domu ma swoje atuty – przede wszystkim daje większą swobodę w wielu kwestiach. Nie trzeba ograniczać się czasowo, ponieważ impreza trwa tyle, ile planują gospodarze, i może obyć się w każdym wybranym przez nich terminie.

Ponadto organizowanie urodzin dla dzieci we własnym lokum jest nieco tańsze. Na pewno jednak wciąż trzeba liczyć się z wieloma niemałymi wydatkami – konieczny jest zakup dekoracji, przekąsek, rozmaitych gadżetów. Do tego rodzice muszą zaplanować przebieg kinderbalu, wymyślić zabawy i atrakcje, które wypełnią czas maluchom. Nie zawsze jest to takie proste – okiełznanie grupy kilkulatków może być sporym wyzwaniem.

Urodziny dla dzieci z animatorem

Innym rozwiązaniem, które niejako łączy oba opisane wcześniej warianty, jest przygotowanie urodzin dla dziecka w domu wraz z wynajęciem animatora. Wówczas cała impreza odbywa się pod własnym dachem, ale rodzice nie są tu jedynymi osobami, które odpowiadają za zorganizowanie czasu uczestnikom zabawy.

W takim wypadku w dniu urodzin o ustalonej godzinie w domu zjawia się animator, który ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla większej grupy dzieci. Zadaniem takiej osoby jest sprawowanie pieczy nad maluchami, wypełnienie czasu atrakcjami, aktywnościami i zabawami dostosowanymi do wieku uczestników.

Redakcja