Dlaczego warto pojechać do Wisły?

Wisła to miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Jeszcze do niedawna nie było o niej słychać szerzej w naszym kraju. Ostatnie dwadzieścia lat było jednak pod względem promocji tego miasteczka niezwykle pomyślne. Warto jest sprawdzić, jakie atrakcje w Wiśle możemy zobaczyć oraz czy warto akurat tam planować noclegi Wisła to nie jedyna miejscowość w okolicy, która przyjmuje turystów, dlatego zależnie od sytuacji opcji mamy wiele.

Dlaczego w ogóle jeździmy do Wisły?

Wisła zawsze znana była miłośnikom pieszych wędrówek górskich. Z Wisły można wkroczyć na sławny czerwony szlak beskidzki. Dla „górali” największą atrakcją w najbliższej okolicy jest Barania Góra z wieżą widokową, a jak wiadomo u stóp Baraniej Góry mamy źródło naszej największej w kraju rzeki. Piechurzy górscy zazwyczaj inaczej planują niż przeciętni turyści noclegi wisła zazwyczaj jest na ich trasie przystankiem, a zamiast nocować w centrum, wolą najpierw sprawdzić schroniska.

Istebna, Węgierska Górka, Milówka, Szczyrk, Wisła Noclegi w tych miejscowościach są najczęściej „zaklepywane” przez turystów preferujących tradycyjny wypoczynek w górach. W jego ramach mamy rozsądnej długości wycieczki piesze po górach, lokalne jedzenie, rozrywki dla dzieci oraz dobrej jakości noclegi. Wisła noclegi może zaoferować najlepsze ze wszystkich wymienionych miejscowości.

Skocznia im. Adama Małysza

Mówiąc o Wiśle, nie możemy zapomnieć o Adamie Małyszu oczywiście. To on, a nie kto inny wypromował tę miejscowość. Wisla noclegi w latach dziewięćdziesiątych (przed „małyszomanią”) mogła zapewnić przyzwoite. Obecnie na jej terenie mamy jedenaście hoteli, z których dwa są czterogwiazdkowe, sześć trzygwiazdkowych oraz dwa dwugwiazdkowe. Wisla noclegi zatem oferuje bardzo dobre, ale warto z wyprzedzeniem pomyśleć o ich „zaklepaniu”.

Jeśli planujemy do Wisły udać się na konkurs pucharu świata FIS w skokach narciarskich lub w szczycie sezonu zimowego, lub letniego, to dobrze jest odpowiednio wcześniej poszukać wolnych kwater. Inaczej nawet jeśli znajdziemy wolne miejsca, to cena za wynajem może być naprawdę zaporowa. Sytuacja analogiczna panuje we wszystkich okolicznych miejscowościach, choć jak wiadomo im dalej od centrum wydarzeń, tym szanse na wolne miejsce są większe.

Redakcja