Podstawowe elementy, których nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie

Ogród dla wielu osób stanowi miejsce relaksu i wypoczynku po ciężkim dniu lub tygodniu. W związku z tym faktem warto zadbać o to, aby był on jak najładniej zaaranżowany. Dodatkowo jest to również wizytówka naszego domu, co powinno stanowić kolejną motywację, aby zapewnić mu jak najlepszy wygląd.

Piękna i zadbana roślinność

Trawa, drzewa, krzewy i kwiaty – bez nich żaden ogród nie może nazywać się prawdziwym ogrodem. Nie musi ich być oczywiście niezliczenie wiele, ale warto zadbać o kilka ładnych roślinek, które nadadzą uroku naszej przestrzeni wokół domu, a tym samym zachęcą do spędzania czasu na jej łonie.

Oczywiście samo posadzenie roślin to jedno, ale odpowiednia dbałość o nie to już zupełnie co innego. W związku z tym warto poświęcić trochę czasu na zaprowadzenie ładu i porządku, a także odpowiednie nawadnianie i odżywanie roślin przy użyciu dedykowanych temu specyfików. Możemy być pewni, że odwdzięczą nam się pięknym wyglądem i zapachem.

Miejsce na odpoczynek i rekreację

W każdym ogrodzie powinno znaleźć się miejsce, w którym będziemy mogli zasiąść i się zrelaksować lub spędzić czas z rodziną i znajomymi. W tym wypadku rewelacyjnie sprawdzą się wiaty ogrodowe pod którymi można umieścić komplet wypoczynkowy, jak i również grilla. Z jednej strony będą one stanowiły wyznacznik takiego miejsca, a z drugiej ochronią nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz w razie deszczu przed zmoknięciem.

Wiaty ogrodowe mogą być również ozdobione bluszczem, co niewątpliwie pozwoli im prezentować się jeszcze lepiej. Niektórzy w tego typu elementach wystroju ogrodu montują kratki, które właśnie obsadzają rozmaitą roślinnością lub umieszczają w nich ozdobne donice z kwiatami. W tym temacie panuje pełna dowolność i jest ona ściśle uzależniona od naszych preferencji i upodobań.

Skalnianki, wysepki i oczka wodne

Niektórzy, aby nadać ogrodowi jeszcze lepszego wyglądu decydują się na umieszczenie w nim skalniaków oraz wysepek, które obkładają kamieniami ozdobnymi i obsadzają różnorodną roślinnością. Często również pojawiają się oczka wodne zasilane narybkiem. Powyższe wymagają jednak dosyć sporej opieki, w związku z czym jeżeli chcemy tego uniknąć raczej nie decydujmy się na ich posiadanie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Redakcja