Wytrzymałe skrzynki

Skrzynki, kontenery i palety transportowe są podstawą sprawnej logistyki już od wielu lat. Dawniej tego typu pojemniki wykonywano z metalu i drewna, dziś miejsce tych materiałów zajmuje lżejszy i tańszy plastik. Największy producent skrzynek plastikowych środkowej Europy to niemiecki koncern Schoeller Allibert.

Producent skrzyń transportowych – historia

Schoeller Allibert to firma, która rozpoczęła działalność ponad 50 lat temu w Niemczech. Początkowo była małym lokalnym koncernem produkującym na rynek poszczególnych landów, stopniowo dzięki wysokiej jakości produktom i łączeniu mniejszych firm firma rozrastała się. Ostatnie 20 lat to szybki rozwój koncernu Schoeller Allibert, który wybudował hale produkcyjne także w Czechach co sprawiło, że dziś jest to największy producent skrzynek plastikowych w tej części świata.

Oferta firmy to kontenery i skrzynki z nowoczesnych tworzyw sztucznych RTP. W ofercie Schoeller Allibert odnajdziemy też między innymi skrzyniopalety, skrzyniopalety składane FLC, niewielkich rozmiarów pojemniki składane FSC, różnych gabarytów skrzynki na napoje, sztaplowalne pojemniki oraz pojemniki IBC do przewozu cieczy z możliwością składania. Firma na zamówienie produkuje także wózki i palety plastikowe.

Skrzynki plastikowe produkcja

Schoeller Allibert jako wieloletni producent skrzyń transportowych ma w swojej ofercie setki produktów podobnego przeznaczenia. Jednym z najpopularniejszych produktów jest tu kontener magnum optimum. Wymiary tego pojemnika to 1,2 m długości, metr szerokości oraz 0,87 metra wysokości a wykonano go z mocnego i wytrzymałego na różne warunki atmosferyczne tworzywa PP. Maksymalna ładowność statyczna tego produktu to blisko 3200 kilogramów zaś ładowność dynamiczna 1600 kilogramów.

Magnum optimum to kontener wygodny w rozładunku. Ma parę bocznych drzwiczek, które można otworzyć w dowolnym momencie i wyładować towar. Atutem kontenera jest solidne, wzmocnione dno oraz możliwość montażu górnej pokrywy. Ta ostatnia daje możliwość transportu przedmiotów drobnych mogących wypaść w trakcie przewożenia. Omówiony kontener jest łatwy w transporcie dzięki umieszczeniu na spodzie dynamicznych kółeczek ułatwiających przesuwanie oraz płozów do przewożenia na ciężarówce. Kontener można łączyć w palety po 8 sztuk co jeszcze zwiększa jego walory logistyczne.

Redakcja