Remont domu na Śląsku

Posiadanie domu wolnostojącego na Śląsku jest nie lada wyzwaniem dla właściciela. O ile bowiem samo utrzymanie posiadłości nie wymaga większych nakładów niż w innych regionach Polski, o tyle remonty zdarzają się o wiele częściej i są gruntowniejsze.

Remont śląskiego domu

Częstsza potrzeba korzystania z usług remontowych w Katowicach i innych miastach Górnego Śląska spowodowana jest dwoma najważniejszymi przyczynami. Po pierwsze, ze względu na znajdujące się na tym terenie kopalnie i wydobycie węgla, często dochodzi do ruchów górotworu i tak zwanych tąpnięć w wyniku których domy, zwłaszcza te starsze, ulegają mikro uszkodzeniom, a czasem wręcz pęknięciom i osuwaniu części ścian domu.

Drugim powodem częstych remontów jest spore zanieczyszczenie powietrza, a co za tym idzie potrzeba corocznego odświeżania zabrudzonych ścian. Proste malowanie pomieszczeń mieszkalnych można wykonać we własnym zakresie, korzystając z dostępnych w marketach budowlanych materiałów i narzędzi, jednak jeśli ceni się fachowość wykonania, czystość i własny czas, to o wiele korzystniej będzie zlecić usługi remontowe wykwalifikowanej ekipie, która usługi remontowe w Katowicach i innych miejscach wykona szybko i dokładnie. W przypadku usuwaniu szkód górniczych wynajem fachowców staje się koniecznością, remont zaś wykonuje się po oszacowaniu zniszczeń przez rzeczoznawcę budowlanego wynajętego przez kopalnię.

Remont mieszkania w kamienicy lub bloku

Nie tylko właściciele domów muszą liczyć się ze sporymi wydatkami na remonty swoich lokali mieszkalnych. Problem ten dotyczy także mieszkańców bloków i kamienic Katowic i całej aglomeracji górnośląskiej. Tam także zdarzają się pęknięcia spowodowane eksploatacją węgla, a dodatkowo budynki uszkadzają się w wyniku wzmożonego ruchu miejskiego. Zlecając usługi remontowe w Katowicach, warto zwrócić uwagę na zakres planowanego remontu i sposoby jego wykonania.

Czasem nie wystarczy odświeżenie i pomalowanie ścian, czy wymiana płytek w łazience i kuchni ale wymagany jest kapitalny remont mieszkania z wzmocnieniem ścian i łataniem szczelin w sufitach i podłogach. A to wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także wiedzy i umiejętności, jakie posiadają tylko dobrze wyszkoleni fachowcy. Decydując się zatem na remont mieszkania, warto zaplanować go na tyle wcześnie, by zamówić ekipę z odpowiednim wyprzedzeniem, omówić wszystkie aspekty wykonywanej usługi remontowej. Dzięki temu uniknie się i zdenerwowania w wyniku przeciągających się prac remontowych w mieszkaniu.

Redakcja