Jak wybrać idealną narzutę na łóżko?

Tekstylia, choć ważne w każdym pomieszczeniu, w sypialni pełnią szczególnie ważną rolę. Decydują o komforcie, ale i o przytulności, a ta jest konieczna, by można było odpocząć, a potem cieszyć się spokojnym snem. Wśród tekstyliów w sypialni z pewnością nie może zabraknąć narzuty. Jak wybrać taką, która będzie i piękna, i funkcjonalna?

Dlaczego warto kupić narzutę na łóżko?

Kompletując tekstylia do wymarzonej sypialni, nie należy zapominać o narzucie. Ta doda pomieszczeniu przytulności i stylu, ale przede wszystkim zabezpieczy pościel przed zabrudzeniem. Będzie można bez obaw usiąść na łóżku w ciągu dnia, nie martwiąc się, że pościel straci świeżość. Ta dłużej będzie czysta i pachnąca.
Narzutę na łóżko można wykorzystać także jako dekorację. Stylowy materiał, ciekawy kolor czy faktura będą przyciągać wzrok, dzięki czemu pomieszczenie nabierze charakteru. Jednocześnie sypialnia zachowa prostotę, niezbędną, by ukoić zmysły i pozwolić na odpoczynek od nadmiaru bodźców.

Czym się kierować przy wyborze narzuty?

Wybór narzuty może być nie lada wyzwaniem – asortyment w sklepach jest bowiem niesamowicie bogaty. Producenci prześcigają się w kolorach, wzorach, rodzajach tkanin.
Najważniejszą obok rozmiaru kwestią jest jednak materiał. Powinien być miękki, przytulny, ale i oddychający. Powinien także dobrze znosić częste pranie – lepiej unikać kap, które wymagałyby specjalistycznego czyszczenia w pralni. Doskonałym wyborem będzie za to bawełna. Narzuty bawełniane są lekkie, przyjemne w dotyku, eleganckie. Bez problemu można prać je w pralce, nie obawiając się, że stracą swój urok.

Narzuty bawełniane – połączenie estetyki i komfortu

Nie bez powodu najczęściej wybieraną opcją do sypialni są narzuty bawełniane. Te są łatwo dostępne, wytrzymałe, ale i przyjemne dla oka i skóry. Tkanina oddycha, dzięki czemu zapobiega rozwojowi bakterii i pozwala utrzymać świeżość pościeli.
Jak wybrać narzutę bawełnianą? Po pierwsze, czytać skład i upewnić się, że narzuta rzeczywiście wykonana została w stu procentach z bawełny. Po drugie, sprawdzić jakość wykończenia i fakturę materiału. Po trzecie, upewnić się, że wybrana kapa ma odpowiedni rozmiar. Nie należy także zapominać o dopasowaniu koloru i nadruku to wystroju sypialni.

Narzuty bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home

Redakcja