Jak rozpocząć odchudzenie?

wczasy odchudzające w górach

Zdecydowanie się na dietę odchudzającą nie przychodzi tak trudno – znacznie trudniej wytrwać w niej dłuższy czas – często brakuje nam motywacji i siły do komponowania zdrowych i urozmaiconych posiłków. Również brak szybkich efektów nie działa na nas motywująco, ale z pomocą mogą przyjść wczasy odchudzające w górach.

Pyszne i odpowiednio zbilansowane posiłki

Jedzenie na diecie musi być nie tylko odpowiednio zbilansowane pod względem zawartości makro i mikroskładników, ale również urozmaicone i smaczne – wtedy znacznie łatwiej wytrwać w diecie – w czasie pobytu odchudzającego w górach otrzymujemy smaczne i różnorodne posiłki.

Cały jadłospis ustalany jest indywidualnie przez doświadczonego dietetyka, dlatego jemy zdrowo, smacznie, różnorodnie, a przy tym również ograniczamy liczbę kalorii, co skutkuje mniejszym obwodem w pasie. Ponadto nasz organizm oczyszcza się na diecie z toksyn, a to skutkuje lepszym samopoczuciem.

Zdrowa dieta połączona z ruchem

Góry to ogromne przestrzenie do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu i wcale nie muszą to być tylko wyczerpujące marsze – równie dobrze możemy zdecydować się na inne dostępne treningi zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Uprawienie sportu, choćby były to tylko spacery w pięknych, górskich okolicach, zawsze sprzyja szybszemu chudnięciu, dlatego nasze wczasy odchudzające w górach mogą przynieść naprawdę spektakularne efekty w postaci zgubionych kilogramów i lepszej kondycji.

Zdrowe nawyki i przyzwyczajenia

Wczasy odchudzające w górach mają za cel również wpłynąć na nasze późniejsze zachowania w domu – będzie nam łatwiej komponować odpowiednie posiłki i przestrzegać diety, być może również nie zrezygnujemy z aktywności, którą zaczęliśmy na wczasach.

W czasie pobytu odchudzającego w górach spotykamy się z osobami, którym przyświeca ten sam cel, a to możne motywować nas jeszcze bardziej do przestrzegania diety oraz aktywności na świeżym powietrzu. Ponadto na wczasach naładujemy akumulatory i z większą ochotą wrócimy do codziennych zajęć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra

Redakcja