Jak wybrać poduszkę antystresową?

poduszki antystresowe

Arsenał w walce ze stresem staje się coraz bardziej różnorodny. zwraca się uwagę nie tylko na dietę, styl życia, który często trudno zmienić, aktywność fizyczną, ale także na sen i jego jakość. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularność zyskują poduszki antystresowe. Jak jednak wybrać właściwą, by przez długi czas się sprawdzała?

Powierzchnia poduszki antystresowej

Na powierzchni poduszek antystresowych znajdują się włókna węglowe, których zadaniem jest niwelowanie ładunków elektrostatycznych. Na tym polega ich główne działanie antystresowe, ponieważ ładunki te gromadzą się przez cały dzień prowadzą do napięcia.

To jednak nie może być jedyna wytyczna. Równie istotne jest to, aby poduszka antystresowa miała miłą w dotyku powierzchnię, a także przepuszczała powietrze. Z tego powodu bardzo często stosuje się tkaniny naturalne i mikrofibrę.

Wypełnienie poduszki antystresowej

Obecnie stosunkowo rzadko stosuje się w pościeli wypełnienie naturalne i nie inaczej jest w przypadku poduszek antystresowych, których wypełnienie najczęściej jest poliestrowe.

Oczywiście można poszukać poduszek antystresowych z innym wypełnieniem, ale w praktyce nie warto. Wypełnienie to jest antyalergiczne, puszyste, przepuszcza powietrze, a także łatwo je utrzymać. Poduszki z wypełnieniem naturalnym wymagają specjalnego traktowania, oddawania do pralni, bo trudno je dobrze wyprać w domu i nie zniszczyć. Jest to kłopotliwe i stresujące, co zakrawa na absurd przy poduszkach antystresowych.

Wymiar poduszki antystresowej

Poduszki antystresowe mają liczne i standardowe wymiary. Dzięki temu łatwo dopasować je do swoich upodobań pod kątem wymiaru i wybrać taką, na które się doskonale wyśpi, ale także utnie przyjemną drzemkę na kanapie w środku dnia lub zbierze ze sobą w podróż.

Standardowość wymiarów poduszek antystresowych ma także inną zaletę – pasują do nich standardowe powłoczki. Dzięki temu nie jest konieczne kupowanie nowych powłoczek przy zakupie poduszek i można korzystać z już posiadanych. Nie trzeba tez sprawdzać wielu sklepów i kombinować z wymiarami. Pozwala to także nieco zaoszczędzić na użytkowaniu poduszek antystresowych, ponieważ niestandardowy wymiar wiązałby się z wyższymi kosztami pościeli.

Poduszki antystresowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl