Aktualności

Rowan Atkinson: "Jaś Fasola" kończy 60 lat

Rowan Atkinson jest aktorem, komikiem i scenarzystą, jednak dla większości widzów na zawsze pozostanie przede wszystkim jednym bohaterem - Jasiem Fasolą.

Jak wiele osób zawodowo zajmujących się rozśmieszaniem ludzi, w życiu osobistym zmagał się z poważną depresją. 6 stycznia Atkinson kończy 60 lat. Z tej okazji przypominamy jego karierę i najważniejsze role.

Największą popularność przyniosła Aktinsonowi rola niezdarnego, ciamajdowatego, lecz sympatycznego Jasia Fasoli. Bohater po raz pierwszy pojawił się na ekranie telewizorów 1 stycznia 1990 roku. Przez kolejne lata powstało 15 półgodzinnych filmów telewizyjnych oraz dwa kinowe filmy pełnometrażowe poświęcone Fasoli. Sam Atkinson po latach miał już serdecznie dość swojego najsłynniejszego bohatera.

- To postać bardzo męcząca, a lata lecą - wyznał, zapowiadając rozstanie z "Jasiem Fasolą". Gdy jednak jego komedia "Johnny English" została zbesztana przez krytyków, popadł w tak głęboką depresję, że musiał się udać na pięciotygodniową psychoterapię do jednej z klinik w USA. W jej ramach miał mieszkać w spartańsko urządzonej chacie, pomagać w kuchni i obsługiwać innych pacjentów. - Tam odzyskałem siebie - mówi dziś.

(Onet.pl)